Tipy na výlet

Nenechte si ujít krásy lázeňského městečka Bohdaneč a jeho okolí

Milí návštěvníci,
jestliže jste se ocitli v Bohdanči, nenechte si ujít krásy nejen tohoto lázeňského městečka, ale i jeho okolí, ať už blízkého či vzdálenějšího. Na Bohdanečsku naleznete množství zajímavých míst, které se mohou stát cílem Vašeho výletu.

Každý, kdo rád objevuje nový kraj, si tu příjde na své; ať už dáváte přednost projížďkám na kole, či raději usednete za volant svého vozu a vyrazíte o něco dál, anebo  cestou rádi sledujete ubíhající krajinu za oknem vlaku, nebo koneckonců nejraději šlapete po svých. Teď už záleží jen na Vás, jaký dopravní prostředek upřednostníte…

PĚŠKY

Jste-li milovníky pěších toulek, pak Vám doporučujeme nejprve se projít krásným lázeňským parkem a prohlédnout si město, pak se zatoulat o pár kilometrů dál k Opatovickému kanálu a Bohdanečským rybníkům, navštívit starý hřbitov s hroby význámných osobností a mnohé další, více na stránkách Léčebných lázní Bohdaneč.

NA KOLE

Máte-li chuť prozkoumat krajinu na kole, Bohdanečsko Vám nabízí 8 cyklotras "Podél Opatovického kanálu". Přes 100 km značených cyklotras se prolíná se sítí pěších turistických cest a naučných stezek a seznamuje Vás s přírodními a památkovými zajímavostmi regionu. Více na stránkách Léčebných lázní Bohdaneč.

AUTEM, AUTOBUSEM, VLAKEM

A když máte zmapované blízké okolí Bohdanče a zbyl Vám ještě čas, rozjeďte se autem či vlakem poněkud dál. Doporučujeme Vám např.:

… a další zajímavosti poblíž


Milí návštěvníci, přejeme Vám dobrou zábavu a pěkné zážitky z cest!